Auto Palace Group minulý rok lámala rekordy 26.1.2016

Slováci pri výbere predajcu

Slováci pri výbere predajcu, u ktorého si kúpia auto, začínajú byť oveľa uvážlivejší a obozretnejší než kedysi. V prípade nových, ale aj jazdených áut viac zvažujú pre a proti, nenechajú sa zlákať nízkou cenou. Namiesto ponúk anonymných predajcov častejšie než v minulosti uprednostnia autorizovaného predajcu, predovšetkým s dlhoročnými skúsenosťami a širokým portfóliom služieb. Aj to vyplýva zo štatistík a hospodárskych výsledkov predaja za rok 2015, ktoré zverejnila spoločnosť Auto Palace Group.

„Dosiahli sme rekord v našom dvadsaťpäťročnom pôsobení na trhu. V rámci celej skupiny Auto Palace Group v Českej republike a na Slovensku sme vlani celkovo dosiahli 28% nárast predaja nových i jazdených vozidiel oproti roku 2014. To je dramaticky vyššie než trhový priemer. Celkovo sme za uplynulý rok predali 13 677 vozidiel,” informuje generálny riaditeľ spoločnosti, Ralph Howie. „Na Slovensku sme celkovo predali viac než 1700 vozidiel, čo je nárast o vyše 300 vozidiel. Udržali sme si tak pozíciu najväčšieho predajcu a jednotky v predaji nových vozidiel pre všetky naše zastupované značky – prémiové BMW a MINI aj Mazdu a Mitsubishi, a to i napriek novej konkurencii ” hovorí Howie. „Čo sa týka nových vozidiel, náš celkový predaj na Slovensku za minulý rok narástol o 24% oproti roku 2014. Najvyšší nárast sme pritom zaznamenali pri značke MINI. Predali sme o 41% viac nových vozidiel než v roku 2014. A rovnako tak pri ďalšie prémiovej značke, BMW, kde sme predaj navýšili až o 35%.”

Skupine Auto Palace Group sa na Slovensku vlani signifikantne darilo aj v predaji jazdených vozidiel, a to ako v prípade prémiových jazdených BMW, tak aj v pobočke autobazáru Autopoint. Tu zaznamenali nárast predaja celkovo o 17% oproti roku 2014.

Celkovy obrat skupiny Auto Palace Group v Čechách a na Slovensku v roku 2015 dosiahol viac ako 232 milióna Eur. Spoločnosť tak znovu potvrdila, že už štvrť storočia patrí medzi popredných lídrov na česko-slovenskom automobilovom trhu. „Rekordné čísla v predajnosti sú pre nás do jubilejného roku 2016 pozitívnym impulzom, že cesta, ktorou sa uberáme, je správna,” hovorí Ralph Howie. Dodáva, že spoločnosť sa plánuje aj naďalej riadiť filozofiou, že zákazník by mal dostať všetko pod jednou strechou.

Spoločnosť Auto Palace Group má vďaka zahraničnému kapitálu a ochranným krídlam koncernu AutoBinck, ktorý je lídrom na európskom automobilovom trhu, širokú škálu skladových zásob a interne zastrešuje všetky služby spojené so servisom vozidiel, popredajným servisom, financovaním či poistením vozidla a poskytuje aj výkup vozidla na protiúčet.